1880 – Požar v Dolenji vasi. Prvi ohranjen pisni vir, ki omenja sodelovanje pri gašenju požara gasilce iz Senožeč.
1894 – Sešite so bile prve obleke za senožeške gasilce.

Najstarejša ohranjena fotografija senožeških gasilcev iz leta 1895
1895 – Sprejeta so bila pravila društva, ki se je tedaj imenovalo » Prostovoljna požarna bramba Senožeče«
1908 – Pravila je potrdil c. kr. Okr. Glavar v Postojni
1909 – Občni zbor društva. Sklepi: kupi se voz za cevi, 4 m srebalnih cevi, 10 vodenih vrčkov, par krampov in drugo orodje. Popravi se voz za prevoz moštva.
1910 – Volilni občni zbor. Za načelnika je bil imenovan Jernej Mahnič, za njegovega namestnika Jože Ferfila, za četovodjo Franc Fabčič, za rednika Ivan Čehovin, za zapisnikarja Josip Meden, za četovodjo brizgalcev Ivan Mlakar, za orodjarja Anton Cek, za blagajnika Anton Šturm. Sprejet je bil prvi program dela in finančni načrt. Društvo je tedaj štelo 26 članov.
1911 – Na občnem zboru so bila sprejeta nova pravila, ki so podrobneje opredeljevala pravice in dolžnosti članov društva. Imenovani so bili prvi častni člani: župan Franjo Garzarolli, ravnatelj pivovarne Jurij Lidmann in podnačelnik Gasilske zveze Kranjske Matija Petrič. V tem letu je društvo gasilo naslednje požare: Maravcev skedenj in štalo, graščinsko štalo, pivovarno in pri Francu Perhavcu.

Fotografija senožeških gasilcev iz leta 1912
1912 – Na volilnem občnem zboru je bil imenovan za načelnika Josip Meden, za njegovega namestnika Anton Cek, za četovodjo Josip Fabjan, za zapisnikarja Ivan Škapin. Po občnem zboru je bila napravljena inventura. Društvo je tedaj imelo: brizgalno, ročno brizgalno, voz za cevi, 21 kosov cevi, 30 platnenih oblek, tri lestve, 2 plezalni lestvi, voz za moštvo, 2 kolesi in drugo drobno orodje.
1913 – V tem letu ni bilo požarov. Sedem članov je odšlo v Ameriko.
1920 – Obnovitev društva. Za načelnika je bil imenovan Josip Meden, za njegovega namestnika Anton Pegan, za četovodjo Ivan Ferfila, za rednika Jožko Erjavec, za načelnika brizgalcev Ivan Jelačin, za blagajnika Franc Žetko in za tajnika Ivan Pegan. Da bi zagotovili sredstva za delovanje društva so člani pripravili novoletno veselico s štirimi igrami: »Nekliči vraga«, »Srečna nova leta«, »Žive slike« in »Novoletne alegorije«
1921 – Volilni občni zbor je potrdil imenovane na občnem zboru iz leta 1920.
1922 – Za novega načelnika je bil imenovan Anton Pegan, za njegovega namestnika Franc Zalar. Na istem občnem zboru je bil imenovan za častnega člana Josip Meden. V tem letu je društvo uredilo lastno plesišče.

Senožeški gasilci leta 1924
1924 – Odstopil je celoten odbor društva in razen šestih članov tudi vsi člani društva. Na občnem zboru istega leta je bil za načelnika imenovan Jakob Krebelj, za njegovega namestnika Andrej Ferfila, za četovodjo Anton Godnič, za načelnika brizgalne Andrej Zalar, za orodjarja Franc Ferfila. Zaradi odstopa podnačelnika in četovodje je bil za podnačelnika imenovan Franc Ferfila, za četovodjo Jožef Pegan. V tem letu je bila organizirana veselica z veseloigro »Čarodej na brivnico«.
1925 – Zaradi odhoda Franca Ferfile k vojakom je bil za podnačelnika imenovan Andrej Ferfila.
1925 – 1941 – Tudi v tem obdobju je društvo obstajalo in sodelovalo pri gašenju požarov.
1948 – Obnova društva. Za predsednika je bil imenovan Rudolf Prekrsky, za poveljnika Franc Ferfila. Obnova društva je slonela na veliki požrtvovalnosti in iznajdljivosti članov, ki so iz starih strojev in opreme ustvarili za takratne razmere dobro opremljeno in izurjeno moštvo.
1958 – Za poveljnika je bil imenovan Anton Antončič.
1961 – Za predsednika je bil imenovan Ivan Škamperle.
1968 – Nabavljen je bil prvi kombi za potrebe društva.
1969 – Občni zbor društva, na katerem je bil sprejet nov statut društva. Za predsednika je bil imenovan Adrian Premrl, za tajnika Franc Premrl, ki je opravljal dolžnosti poveljnika društva do leta 1972, ko je to dolžnost sprejel Anton Ludvik.
1972 – Za predsednika društva je bil imenovan Rado Meden.
1976 – V tem letu prične v prostorih gasilskega društva z delovanjem senožeška ambulanta.
1978 – Nabavljen je bil nov sodoben gasilski avto.
1980 – V tem letu so člani društva sodelovali pri gašenju požarov na asfaltni bazi v Senožečah, Tekstilni tovarni Senožeče, ob prometni nesreči na križišču v Senožečah in na šestih gozdnih požarih. Formirana je bila pionirska četa.
1981 – Volilni občni zbor Za predsednika je bil imenovan Rado Meden, za tajnika Franc Ferfila, za poveljnika Franc Gerželj. Praznovala se je 100-letnica gasilskega društva. Društvo dobi svoj prapor.
1984 – S pomočjo prispevkov lokalnih podjetij in krajanov je bila izvedena nabava tovornjaka TAM 130 z gasilsko cisterno. V tem letu je ena pomembnejših intervencij senožeških gasilcev sodelovanje pri reševanju odpravljanju posledic hude železniške nesreče v Divači. V tem letu je za poveljnika gasilskega društva izbran Jurij Zelen, za tajnika pa Branko Hreščak.
1986 – Eden izmed odmevnejših dogodkov v zgodovini Prostovoljnega Gasilskega društva Senožeče je bil tudi »povišanje« Triglava za dvajset metrov z uporabo gasilske lestve po takratnih pravilih gasilske službe.
1987 – V Senožečah je bilo organizirano regijsko mladinsko tekmovanje.
1982 – Nabava terenskega vozila VAZ za prevoz moštva.
1988 – V Senožečah je bilo organizirano regijsko srečanje gasilskih društev.
1990 – Nabava kombiniranega vozila TAM 80 za prevoz moštva in opreme. V tem letu Krajevna skupnost Senožeče odkupi »Pastaljonovo« zemljišče v bližini gasilskega doma in ga podari gasilskemu društvu, ki je tam zgradilo novo garažo in uredilo parkirišče.
1991 – Pomembna pridobitev društva v tem letu je tovornjak TAM 5000, t.i. »Florjan« z gasilsko cisterno.
1992 – Proslava s parado ob 110 letnici obstoja Prostovoljnega gasilskega društva.
1997 – Ena pomembnejših intervencij je sodelovanje pri štiri dni trajajočem gašenju požara na Vremščici.
1998 – Gasilski kongres v Sežani, senožeške gasilce obiščejo dobitniki Hacetovih priznanj. V tem obdobju sta postala dobitnika omenjenega priznanja tudi dva dolgoletna gasilca iz vrst Prostovoljnega gasilskega društva Senožeče; Rado Meden in Franc Ferfila. V tem letu je ena izmed pomembnejših intervencij društva sodelovanje pri odpravljanju posledic potresa v Posočju.
__________________________________________________________________________________