Četrtek, 23.08.2018, ob 18:22:00.
Zgodila se je prometna nesreča na avtocesti Divača-Senožeče med razcepom Gabrk in izvozom Senožeče. Prišlo je do naleta štirih osebnih vozil in tovornega vozila.
Po pozivu ReCo Postojna je na intervencijo izvozilo 5 gasilcev PGD Senožeče z enim vozilom. Gasilci ZGRS Sežana in PGD Senožeče so kraj dogodka zavarovali, odklopili akumulatorje na vozilih, sanirali razlite tekočine in nudili pomoč ekipi reševalcev NMP Sežana pri oskrbi poškodovanih oseb. V nesreči so bile tri osebe lažje poškodovane.